Logo

Pro bono

Grupa wsparcia dla Rodziców i Opiekunów dzieci z niepełnosprawnością

W listopadzie 2017 roku zakończyłem projekt indywidualnych konsultacji grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną w ośrodku rehabilitacyjno edukacyjno wychowawczym w Lędzinach. Dziękuję za możliwość spotkania i współpracy. Osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy zapraszam do kontaktu.

II EDYCJA WARSZTATY DLA UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W TYCHACH "Oswoić zmianę"

Warsztat odbył się w czerwcu 2017 roku. Dedykowany był dla uczniów klas 6, którzy niewątpliwie znajdują się w obszarze zmiany, pożegnań , kończenia. Doświadczenie dobrego pożegnania jest dużą umiejętnością, które daje możliwość dookreślenia, czego potrzebuję dokonać przed pożegnaniem, czego potrzebuję aby wejść w nową aktywność.
Zagadnienia realizowane podczas warsztatu, struktura:

Przebieg:
1. Powitanie
2. Przedstawienie, element integracji, kontrakt
3. Mój świat. Co zabieram w dalszą drogę z obecnego etapu
4. Jakie mam wyobrażenie o zmianie
5. Czym jest dla mnie nowe
6. Rytuał zakończenia
7. Pożegnanie

Czas trwania:
Zajęcia trwały na 4 jednostki lekcyjne.
Zajęcia mają charakter możliwości asymilacji i doświadczenie czym jest wejście w nowe, w kontekście pożegnania z bieżącym.
Zajęcia prowadziłem warsztatowo w oparciu o metodę Gestalt, celem było przygotowanie ucznia do pożegnania, zakończenia. Jak również wzmocnienia na etapie kolejnych zmian

KONSULTACJE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Zapraszam na bezpłatne konsultacje adresowane do rodziców i opiekunów dzieci, młodzieży uczęszczającej na zajęcia w Ośrodku Bł. Karoliny w Lędzinach. Celem konsultacji jest zdobycie wiedzy na temat ewentualnych form pomocy w sprawie z którą osoba przychodzi, być może wskazanie możliwości zajęcia się trudnością. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z sekretariatem i zgłoszenie zainteresowania bezpośrednio u Pani wicedyrektor Ośrodka. Projekt będzie realizowany do połowy czerwca 2017 roku.

BEZPŁATNE KONSULTACJE W GABINECIE PSYCHOTERAPII GESTALT W TYCHACH

W dniach 1-30 .09.2016 miały miejsce bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Tychów i okolic. Spotkania miały charakter wsparciowy, nakierowane na udzielenie informacji gdzie i w jakim zakresie można skorzystać z pomocy, zarówno płatnej jaki bezpłatnej w ramach NFZ. Spotkanie jest miejscem do omówienia jak może wyglądać pomoc, czy warto interweniować, gdzie szukać wsparcia dla siebie lub bliskich, czym jest alkoholizm i współuzależnienie, gdzie szukać pomocy dla osób dotkniętych chorobą psychiczną, inne pytania z obszaru pomocy psychologicznej i pedagogicznej.

WARSZTATY DLA UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W TYCHACH "Oswoić zmianę"

Warsztat odbył się w czerwcu 2016 roku. Dedykowany był dla uczniów klas 6, którzy niewątpliwie znajdują się w obszarze zmiany, pożegnań , kończenia. Doświadczenie dobrego pożegnania jest dużą umiejętnością, które daje możliwość dookreślenia, czego potrzebuję dokonać przed pożegnaniem, czego potrzebuję aby wejść w nową aktywność.
Zagadnienia realizowane podczas warsztatu, struktura:

Przebieg:
1. Powitanie
2. Przedstawienie, element integracji, kontrakt
3. Mój świat. Co zabieram w dalszą drogę z obecnego etapu
4. Jakie mam wyobrażenie o zmianie
5. Czym jest dla mnie nowe
6. Rytuał zakończenia
7. Pożegnanie

Czas trwania:
Zajęcia trwały na 4 jednostki lekcyjne.
Zajęcia mają charakter możliwości asymilacji i doświadczenie czym jest wejście w nowe, w kontekście pożegnania z bieżącym.
Zajęcia prowadziłem warsztatowo w oparciu o metodę Gestalt, celem było przygotowanie ucznia do pożegnania, zakończenia. Jak również wzmocnienia na etapie kolejnych zmian.

Warsztat umiejętności interpersonalnych „Moje Ja w relacjach-Moje granice” dla studentów Kolegium Nauczycielskiego i Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Wyznaczanie granic w kontaktach międzyludzkich jest umiejętnością przydatną w codziennym życiu na płaszczyźnie zawodowej jak i osobistej. Stawianie granic pozwala utrzymać równowagę dobrą dla zdrowia psychosomatycznego.

Granice w relacji to umiejętność ochrony siebie i jednocześnie decydowanie się na zmianę we właściwym dla siebie czasie.
Gestalt jest koncepcją która postrzega człowieka jako jedną spójną całość w pięciu aspektach: cielesnym, społecznym, emocjonalnym, racjonalnym, duchowym.
Celem warsztatu jest pogłębianie świadomość własnego Ja w w/w obszarach. Podczas zajęć będzie przestrzeń na szukanie odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Jaka jest moja granica?
  • Do czego potrzebuję granic?
  • Jak postrzegam granice?

Warsztat ma na celu stworzenie możliwość doświadczania i odkrywania własnego „Ja” , własnych granic w relacjach , jak również mechanizmów unikania kontaktu. Zdobędziesz wiedzę praktyczną i umiejętności, które mogą być przydatne w Twoim życiu osobistym i zawodowym. Zajęcia prowadzone są metodą Gestalt. W trakcie warsztatu praca będzie odbywać się na płaszczyźnie doświadczeń wynikających z ćwiczeń, jak również poziomie omówienia zachodzących procesów - tak aby wzbogacać „Ja” osobiste i zawodowe.
Uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia warsztatu.